Створено штучний інтелект, який підрахує викиди СО2, повʼязані з роботою компютерів

Джерело: https://mind.ua/news/20219197-stvoreno-shtuchnij-intelekt-yakij-pidrahue-vikidi-so2-povand700yazani-z-robotoyu-kompyuteriv

Канадський дослідницький інститут Mila, американська консалтингова компанія BCG, Хаверфордський коледж (штат Пенсільванія) і нью-йоркський розробник ПЗ Comet.ml 1 грудня оголосили про створення програмного пакету з відкритим вихідним кодом для оцінки викидів CO2, пов’язаних з обчислювальною роботою, передає Коммерсант.

Пакет під назвою CodeCarbon дозволяє за допомогою штучного інтелекту (АІ) оцінювати викиди від роботи комп’ютерів залежно від місця розташування компанії або організації.

CodeCarbon інтегрується з програмним кодом, написаним мовою Python. Програма також пропонує розробникам ПЗ рекомендації щодо зниження викидів за рахунок використання хмарної інфраструктури, розташованої в тих регіонах, де працюють низьковуглецеві або альтернативні джерела енергії.

Програма працює так: вона фіксує кількість електроенергії, що використовується при роботі інфраструктурного обладнання, встановленого як у найбільших постачальників хмарних рішень, так і в центрах обробки даних, що належать приватним компаніям. Далі, використовуючи інформацію з відкритих джерел, вона оцінює обсяг вироблених викидів в еквіваленті CO2, виходячи з енергобалансу електричної мережі, до якої підключено обчислювальне обладнання. Підрахувавши обсяг викидів в еквіваленті CO2, програма зберігає дані про обсяг викидів по всіх проектах і на рівні всієї організації.

Таким чином компанії отримують уявлення про те, до якого обсягу викидів призводить робота їх комп’ютерних систем, підключених до енергомережі в даному конкретному місці.

При цьому на табло зведеної інформації цей обсяг представлений в «відчутній» формі, у вигляді еквівалента простих і знайомих понять – відстані, пройденої автомобілем, годин перегляду телевізора і щоденного обсягу енергії, яку споживає середнє домогосподарство в США.

Таким чином, розробники CodeCarbon вважають, що ця система АІ сприятиме підвищенню прозорості про шкідливі викиди, надавши можливість вимірювати і звітувати про обсяг викидів, пов’язаних з діяльністю комп’ютерних мереж.

Оставить комментарий